sobota, 25 czerwca 2016 www.ebuilder.pl

Budownictwo Sportowe

Narodowy gotowy do użytku

19.12.2011

16 grudnia 2011 roku Stadion Narodowy w Warszawie otrzymał oficjalne pozwolenie na użytkowanie. Dokument wydano 15 grudnia.
16 grudnia 2011 roku Dyrektor Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Warszawie, Andrzej Kłosowski przekazał na ręce Minister Sportu i Turystyki, Joanny Muchy, Wojewody mazowieckiego, Jacka Kozłowskiego, oraz Prezesa Narodowego Centrum Sportu, Rafała Kaplera, pozwolenie na użytkowanie Stadionu Narodowego w Warszawie. Pozwolenie na użytkowanie Stadionu Narodowego w Warszawie wraz z towarzyszącą infrastrukturą zostało wydane przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Warszawie w dniu 15 grudnia 2011 roku. Przed jego uzyskaniem i wcześniejszą kontrolą Inspektoratu Nadzoru Budowlanego Stadion otrzymał pozytywne stanowisko miejskiej komendy Straży Pożarnej, a także pozytywną decyzję Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej. Otrzymane wcześniej opinie pozwoliły na wkroczenie w końcową fazę pozyskiwania pozwolenia na użytkowanie obiektu, które zostało wydane tuż przed czwartą rocznicą rozpoczęcia procesu inwestycyjnego, czyli podpisania umowy o wykonaniu projektu tego wielofunkcyjnego obiektu.


Prace budowlane rozpoczęły się w październiku 2008 roku od rozbiórki pozostałości dawnego Stadionu Dziesięciolecia i etapu palowania. Budowa podzielona była na dwa etapy, z których pierwszy - rozbiórki i fundamentowanie głębokie - zakończony został w marcu 2009 roku. W maju 2009 roku rozpoczął się drugi etap budowy zakończony dzisiaj uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.

 

 

Podczas oficjalnej uroczystości, która odbyła się w Galerii Stadionu Narodowego w Warszawie, Minister Sportu i Turystyki, Joanna Mucha, pogratulowała rekordowego przedsięwzięcia jakim jest budowa tego obiektu w tak krótkim czasie. Obiektu, na którym „wszystko jest zupełnie niezwykłe". Pani Minister wyraziła również nadzieję, iż powstanie i funkcjonowanie tak wyjątkowego miejsca w Polsce, będzie służyło nie tylko organizacji wydarzeń kulturalnych i sportowych, ale wpłynie także na rozwój polskiej piłki nożnej.

 

 

- Jestem niezmiernie szczęśliwy, że po 2,5 latach budowy, dziś nadszedł ten wielki dla nas dzień, w którym otrzymujemy najważniejszy dla nas dokument dopuszczający Stadion Narodowyw Warszawie do użytkowania. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt. To one są najistotniejszą częścią dzisiejszego sukcesu - powiedział Rafał Kapler.

 

 

Po części oficjalnej goście zostali oprowadzeni po Stadionie przez Prezesa Narodowego Centrum Sportu, Rafała Kaplera. Mieli unikalną szansę obejrzenia m.in. strefy zawodników oraz spojrzenia na trybuny Stadionu z perspektywy płyty boiska.

 

 

Stadion Narodowy w Warszawie to najnowocześniejsza arena w Polsce, która pod względem kubatury - ponad 1 000 000 m³ - jest największym tego typu obiektem w Europie. Jest to również jedyny polski stadion posiadający zamykany dach, dzięki czemu staje się on doskonałą lokalizacją dla wydarzeń o różnorodnym charakterze. Lokalizacją niezależną od warunków pogodowych.

 

W wydarzeniach tu organizowanych będzie mogło uczestniczyć już niebawem ponad 58.000 widzów.


JR

PWB MEDIAWydawca: PWB MEDIA 02-729 Warszawa, ul. Rolna 155, tel.: 022 853 06 87, fax: 022 853 06 86,
redakcja serwisu: serwis@pwbmedia.pl, redakcja wydania papierowego: builder@pwbmedia.pl

© Copyrights 2008 by CYBERWARE Poland

Zobacz też: PKIS SportPlus