piątek, 1 lipca 2016 www.ebuilder.pl

Aktualności i Informacje

DRUTEX otworzył Europejskie Centrum Stolarki

07.10.2014

DRUTEX, największy dziś polski producent okien i drzwi, z równie silną pozycją w Europie, uroczyście otworzył Europejskie Centrum Stolarki (ECS) w Bytowie.
Kilkusetmilionowa inwestycja jest efektem długofalowej i konsekwentnej strategii rozwoju firmy. Nowo uruchomiona hala produkcyjna pozwala na podwojenie potencjału produkcyjnego, a tym samym umocnienie pozycji konkurencyjnej na kluczowych rynkach eksportowych firmy, takich jak: Niemcy i Włochy. 6 października w uroczystości otwarcia ECS wzięło udział ponad 80 przedstawicieli mediów z trzech krajów oraz ambasadorowie marki DRUTEX - Andrea Pirlo oraz Jakub Błaszczykowski.
 

Otwarcie ECS jest konsekwencją proinwestycyjnej polityki rozwoju DRUTEX-u. Od 20 lat firma produkuje stolarkę okienno-drzwiową z PVC i własne szyby zespolone, w kolejnych latach uzupełniała portfolio o nowe produkty z aluminium, drewna oraz fasady, rolety i profile PVC. Dzięki nowej hali produkcyjnej firma zamierza wprowadzać kolejne produkty i udoskonalać dotychczasową ofertę. Podczas otwarcia wielokrotnie podkreślano, że sukces firmy w dużej mierze tkwi w wysokiej jakości stolarce, wysokowydajnej produkcji oraz inteligentnej logistyce, która w połączeniu ze świetną organizacją, zapewnia najkrótsze na rynku terminy realizacji zamówień i dostawę stolarki w ciągu siedmiu dni w całej Europie. Krótkie terminy dostawy, w porównaniu ze standardową 21-dniową ofertą rynkową, umacniają przewagę konkurencyjną DRUTEX-u na rynku polskim oraz za granicą.


Dzięki temu firma coraz odważniej zdobywa zaufanie klientów na rynkach międzynarodowych. Dwu a nawet trzycyfrowe wzrosty popytu na produkty DRUTEX-u za granicą, głównie w Niemczech i we Włoszech determinują kolejne decyzje o zwiększaniu potencjału produkcyjnego. „Przyszłość DRUTEX-u i powodzenie naszego biznesu w dużej mierze będzie zależeć od stopnia rozwoju naszej aktywności na rynkach zagranicznych" - mówił Leszek Gierszewski, prezes DRUTEX S.A. podczas uroczystości.


Za pierwsze półrocze br. DRUTEX zanotował ponad 19-procentowy wzrost wielkości sprzedaży. Spółka zamierza utrzymać tę dwucyfrową dynamikę sprzedaży do końca br. Za rok 2013 DRUTEX wygenerował przychody na poziomie ponad 470 mln zł.

 

Nowa hala, nowe moce
Budowa pierwszego etapu ECS, trwająca ok. dwudzieścia miesięcy zapewnia dodatkowe 700 miejsc pracy, a do dyspozycji pracowników administracyjnych będzie dodatkowa, powierzchnia biurowa (ok. 800 m2 ). Dzięki inwestycji DRUTEX podwaja potencjał produkcyjny z 5.000 do 10.000 okien na dobę, co oznacza, że rocznie będzie produkował ok. 2 mln okien! Ponadto zwiększa produkcję rolet z 5000 sztuk w miesiącu do 1000 rolet dziennie. Portfolio produktów wzbogaci się dodatkowo o bramy przemysłowe, które będą stanowić nowość w dotychczasowej ofercie. Pierwsze, prototypowe modele, w ilości 42 sztuk, zostały zamontowane i są już testowane w nowej hali DRUTEX-u.

 

Konstrukcja stalowa ECS o powierzchni czterech boisk piłkarskich waży łącznie 904 tony, co odpowiada ciężarowi trzech samolotów Airbus A380 Superjumbo. Prace ziemne rozpoczęte w lutym 2013 roku, wiązały się z przewiezieniem ok. 176.413 m³ ziemi. Łącznie posadzonych zostało 30.000 roślin wokół hali i ułożono 10.000 m² trawnika. Nowa hala produkcyjna dysponuje nowoczesnym, zautomatyzowanym parkiem maszynowym pochodzącym od renomowanych, światowych firm, zarówno jeśli chodzi o urządzenia i maszyny do produkcji profili PVC, jak również szyb zespolonych i stolarki okienno-drzwiowej z PVC.


Produkujemy okna wykorzystując do tego własne profile PVC i własne szyby zespolone. Odpowiadamy za produkt od początku - od profilu po gotowe okno. Mamy tę przewagę nad konkurencją, że jesteśmy w związku z tym w stanie kontrolować jakość naszych produktów na każdym etapie produkcji" - zapewnia Leszek Gierszewski. Niezależność w zakresie produkcji wpływa pozytywnie na sprawność produkcji, terminy dostaw jak również efektywność w zakresie zarządzania jakością w firmie. Różnorodność produktowa wymaga również zaawansowanego zaplecza technologicznego. Z trzydziestu dwóch linii produkcyjnych w ECS aż szesnaście to maszyny i urządzenia do produkcji okien i drzwi z PVC, a pięć służy do produkcji szyb zespolonych. W nowej hali produkcyjnej znajduje się także hartowania szkła, która jest zupełnie nowym sprzętem w firmie i która pozwoli na produkcję jeszcze bardziej zaawansowanych technologicznie konstrukcji.

 

Dodatkowo, na wyposażeniu hali znajduje się inteligentny system podawczy typu FlyOver umożliwiający przyspieszony pobór szkła oraz bezpośredni dostęp do asortymentu szkła.
Ponadto, na wyposażeniu są maszyny i urządzenia do produkcji stolarki aluminiowej, drewnianej, rolet oraz ekstruzji własnych profili PVC.

 

Łącznie park maszynowy DRUTEX tworzą:
- 32 linie do produkcji stolarki okienno-drzwiowej,
- 5 linii do oklejania okien,
- 5 linii do produkcji szyb zespolonych.


Koordynacja wszystkich procesów produkcyjnych narzuca konieczność wdrażania efektywnych, innowacyjnych rozwiązań zarówno w zakresie produkcji, transportu jak i organizacji działań wewnątrz firmy. Nie inaczej jest w przypadku realizacji projektu związanego z budową ECS. Hala została wyposażona w inteligentne rozwiązania w zakresie sterowania produkcją, ale również odpowiada nowoczesnym wymaganiom dotyczącym architektury budynku, także w odniesieniu do kwestii dotyczących procesów sprawnego załadunku i rozładunku stolarki. Dzięki optymalizacji procesowej i produktowej firma jest w stanie dotrzymywać 7-dniowych terminów realizacji zamówień przy rosnącym popycie w kraju i za granicą. Flota transportowa składa się z ponad 200 pojazdów, głównie marki Mercedes.

 

Znaczenie i zakres nowej inwestycji podkreśla prezes, Leszek Gierszewski: „Wraz z uruchomieniem pierwszego etapu naszej inwestycji, czyli hali produkcyjnej o powierzchni ok. 28.500 m2, po 20-latach działania rozpoczynamy nową erę rozwoju. Koncentrujemy się w 100 procentach na naszym wzroście. Jesteśmy zdeterminowani, by umacniać naszą pozycję w kraju i za granicą. Nasze plany nie ograniczają się już tylko do okien i drzwi. Zaczynamy nowy etap z nowymi produktami. Bramy będą dla nas wyzwaniem i inspiracją. Będą nas mobilizować do jeszcze dynamiczniejszego rozwoju. Przed nami dopiero najlepsze. Jesteśmy gotowi, by walczyć o Klientów, bo jesteśmy pewni swoich mocnych stron i przewag konkurencyjnych."

Drugi etap inwestycji związany z budową kolejnych 30.000 m² powierzchni produkcyjnej planowany jest na przyszły rok. Infrastruktura do rozpoczęcia budowy drugiego etapu ECS jest już przygotowana.

 

opr. Danuta Burzyńska


WD

PWB MEDIAWydawca: PWB MEDIA 02-729 Warszawa, ul. Rolna 155, tel.: 022 853 06 87, fax: 022 853 06 86,
redakcja serwisu: serwis@pwbmedia.pl, redakcja wydania papierowego: builder@pwbmedia.pl

© Copyrights 2008 by CYBERWARE Poland

Zobacz też: PKIS SportPlus